Brakuje Ci pomysłu na prezent?
Przeczytaj nasze porady i propozycje prezentów,
a na pewno kupiony przez Ciebie upominek będzie oryginalny i trafiony

 
 

 Strona główna

 

Wyszukaj : Pomysł na prezent ze względu na uroczystość

 

Kontakt

 
 
        .
 

Prezent na urodziny

Prezent na urodziny

   Przynajmniej kilka razy do roku stajemy przed trudnym wyborem, który dotyczy tego, jaki wybrać prezent urodzinowy dla naszej dziewczyny/ chłopaka/ mamy/ taty/ siostry/ brata czy kogokolwiek z grona naszych krewnych i znajomych. Urodziny są przełomowym wydarzeniem w życiu każdego z nas, bez względu na wiek czy płeć, tak więc nie możemy dopuścić, by nietrafiony prezent (lub jego brak przy tak ważnym święcie) zepsuł ten jedyny dzień w roku.

   Urodziny od zawsze kojarzone są z dawaniem prezentów, organizowaniem przyjęcia i świętowaniem w gronie naszej rodziny i najbliższych nam przyjaciół. Jak zatem wybrać prezent urodzinowy, który stanie się ukoronowaniem tej uroczystości i sprawi, że zostanie ona zapamiętana na długie lata?

   Przy wyborze prezentu urodzinowego musimy się kierować kilkoma kryteriami. Po pierwsze ważny jest wiek osoby, dla której chcemy kupić prezent. Inne prezenty kupuje się przecież dla dzieci czy młodych ludzi, a inne dla starszych- to nie podlega dyskusji. Jednak z wiekiem wiąże się dodatkowe kryterium wyboru, które powinniśmy uwzględnić. Inne prezenty wybiera się bowiem na „zwykłe” urodziny, a inne na te „okrągłe” (30-stka, 40-stka) czy wyjątkowe rocznice urodzin (na przykład 18- stka, „oczko”, 25 lat itp.) Oczywiście te wyjątkowe rocznice należałoby uhonorować bardziej wyszukanym prezentem. Stąd też następne kryterium- cena prezentu i ilość pieniędzy, którą gotowi jesteśmy wydać na niego.

   Również bardzo ważne jest, by przy wyborze prezentu urodzinowego kierować się pokrewieństwem (lub jego brakiem) z osobą, którą pragniemy obdarować. Osobę spoza rodziny przeważnie obdarowuje się innymi prezentami, niż osobę, z którą łączy nas bliskie pokrewieństwo. Zwykle naszych krewnych obdarowujemy praktycznymi prezentami, natomiast znajomych- śmiesznymi i bardziej ekstrawaganckimi. Nie do końca wiadomo, dlaczego tak jest- być może powodem jest to, że do własnej rodziny podchodzi się zwykle poważnie, natomiast do znajomych- raczej beztrosko i swobodnie. Stąd też właśnie niektóre śmieszne i dwuznaczne prezenty urodzinowe, które serwujemy naszym bliskim znajomym.

   Bez względu jednak na to, kim jest osoba, której chcemy sprawić urodzinowy prezent- najważniejsze są intencje oraz chęci, które nami kierują. Jeśli prezent wypływa prosto z serca, to nie ważna staje się jego cena. Tak naprawdę liczy się gest.
 

 

   
       
     
       
   
Reklama

Obrazy w przystępnych cenach!
 
       
 
(c) 2009 naprezenty.com. Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis z pomysłami na prezenty. Porady jaki prezent kupić z okazji...na...dla...