Brakuje Ci pomysłu na prezent?
Przeczytaj nasze porady i propozycje prezentów,
a na pewno kupiony przez Ciebie upominek będzie oryginalny i trafiony

 
 

 Strona główna

 

Wyszukaj : Pomysł na prezent ze względu na uroczystość

 

Kontakt

 
 
        .
 

Prezent na rocznice ślubu

Prezent na rocznicę ślubu

   Rocznica to dla każdego związku dwojga ludzi olbrzymie i niepowtarzalne święto. To przede wszystkim powód do dumy i radości z tego, ze wspólnie przeżyło się ze sobą kolejny rok. To także sentymentalna chwila, którą kiedyś przeżyliśmy (na przykład zaręczyny, ślub, pierwszy pocałunek itp.), a o której przypominamy sobie co roku w tym właśnie dniu, kiedy to szczęśliwe wydarzenie miało miejsce. Najczęściej świętuje się rocznice ślubu. Przy czym te właśnie rocznice obchodzą całe rodziny wraz ze znajomymi, a nie tylko dwie osoby, które zawarły związek małżeński. A skoro mamy świętowanie- przydałyby się również jakieś prezenty. Co zatem kupić z tej okazji? Jaki prezent będzie najlepszy na rocznicę ślubu?

   Wszystko zależy od tego, która to będzie rocznica ślubu. Są bowiem zwykłe rocznice, jak również szczególne i wyjątkowe. Istnieje nawet taka tradycja, że prezent na rocznicę powinien odnosić się w jakiś sposób do jej nazwy. Tak więc jeśli para świętuje dwudziestą rocznicę ślubu, która nazywana bywa porcelanową, to jako prezent z tej okazji powinno wręczać się porcelanowy upominek. Jeśli para żyje ze sobą już dwadzieścia pięć lat- czyli świętują srebrne gody- to powinno się im wręczyć srebrny upominek, a jeśli świętują pięćdziesięciolecie- złoty, bo to przecież złote gody. Dziś takiego wyszczególnienia raczej się nie stosuje. Mimo to nazwy rocznic nadal pozostają jeszcze w obiegu.

   To, jaki prezent wybieramy z okazji rocznicy ślubu zależy od osoby, której pragniemy go wręczyć. Jeśli osobą ta będzie nasz mąż czy żona, to wiadomo, ze prezent powinien być bardzo osobisty, a przy tym taki, by można z niego wspólnie korzystać. Jeśli zaś chcemy kupić prezent dla pary, która właśnie świętuje rocznicę swojego ślubu, to wbrew pozorom mamy naprawdę olbrzymie pole do popisu. Możemy serwować im zarówno drobne podarunki, jak kosmetyki, kwiaty czy słodycze, jak również te droższe prezenty, jak chociażby wycieczkę za granicę. Nie ma żadnych sztywnych ram, których trzeba by się pilnować. Może jedynie zwrócić uwagę należy na fakt, by prezent był adekwatny do wieku obdarowywanej pary. Tak więc spokojnie możemy naszej parze z okazji rocznicy ich ślubu wręczać albumy na zdjęcia czy tez grafiki do powieszenia na ścianach ich domów. Możemy zakupić dla nich elegancki komplet sztućców czy talerzyków deserowych. Możemy wręczać im praktycznie wszystko to, co znajdzie zastosowanie w ich wspólnym gospodarstwie domowym.  

 

   
       
     
       
   
Reklama

Obrazy w przystępnych cenach!
 
       
 
(c) 2009 naprezenty.com. Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis z pomysłami na prezenty. Porady jaki prezent kupić z okazji...na...dla...