Brakuje Ci pomysłu na prezent?
Przeczytaj nasze porady i propozycje prezentów,
a na pewno kupiony przez Ciebie upominek będzie oryginalny i trafiony

 
 

 Strona główna

 

Wyszukaj : Pomysł na prezent ze względu na uroczystość

 

Kontakt

 
 
        .
 

Prezent dla ...

Prezent dla dziecka

   Wybór prezentu dla dziecka wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo łatwym wyborem. Wszak każdy z nas był przecież kiedyś dzieckiem i bawił się zabawkami- chcemy, by nasze pociechy również mogły się nimi bawić. Dlatego też najczęstszym prezentem, jakim obdarowujemy nasze dzieci, są zabawki. Cóż zatem dziwnego i trudnego pozostaje? Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwy wybór, a już szczególnie wtedy, kiedy chodzi o nasze najmłodsze pociechy.

   Przy wyborze prezentu dla dziecka najważniejsze jest, by dana zabawka (czy też inna rzecz), którą chcemy dla niego zakupić, dostosowana była do jego wieku. Zwykle producenci umieszczają na produkowanych przez siebie zabawkach informację o wieku, od którego dana rzecz może być używana przez dzieci. Informacja ta jest ważna szczególnie w przypadku tych najmłodszych dzieci, w tym również niemowlaków, dla których większość zabawek może stanowić nawet zagrożenie życia (na przykład klocki, które zawierają małe elementy nie mogą być przeznaczone dla malutkich dzieci, które mają odruch wkładania wszystkich rzeczy do buzi- mogą się takim elementem zadławić i nawet umrzeć). Warto przy tym zwrócić uwagę na to, czy zabawka, którą chcemy sprawić małemu dziecku, nie posiada ostrych krawędzi- zawsze musimy przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo naszych pociech.

   Jeśli dziecko, które chcemy uszczęśliwić prezentem, wyrosło już z wieku pluszowych zabawek (które do pewnego momentu życia są najbardziej pożądanym prezentem zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców), możemy zastanowić się nas zakupem takiego prezentu, które możliwi mu rozwój intelektualny w trakcie zabawy. Takim prezentem może być na przykład jakaś gra rodzinna lub strategiczna (np. „Zgadnij Kto To”, „Gra Operacja”, „Twister” itp.). Możemy również już od najmłodszych lat rozwijać zdolności muzyczne naszych pociech, kupując im małe organki, flet czy gitarę. To właśnie dzięki takim prezentom mamy szansę sprawić dzieciom olbrzymią przyjemność oraz przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań. A to na pewno zaowocuje w przyszłości.

   Jeśli jednak nie mamy żadnego pomysłu na prezent dla dziecka, lub gdy kupujemy go dla takiego malucha, którego praktycznie nie znamy i nie wiemy, co mu może sprawić przyjemność- poradźmy się jego rodziców lub zabierzmy dziecko ze sobą na zakupy. Ten drugi sposób na pewno zagwarantuje nam prezent trafiony w dziesiątkę- osiągnięty jednak zapewne po długich pertraktacjach z maluchem, któremu zwykle ciężko się zdecydować.

 

 

   
       
     
       
   
Reklama

Obrazy w przystępnych cenach!
 
       
 
(c) 2009 naprezenty.com. Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis z pomysłami na prezenty. Porady jaki prezent kupić z okazji...na...dla...